Raphidophora pertusa "řízek k zakořenění"

Kód: 7962
199 Kč
Skladem

Tato monstrozní liána je velmi nenáročná na péči a údržbu, zároveň Vám dopřeje opravdový kus pralesa a tu pravou junglí atmosféru u Vás doma. Vzhledem se podobá oblíbené Monsteře minimě (raphidophora tetrasperma), ale lze najít pár rozdílů. Tento kousek je výrazně težší sehnat a proto i raritnější. Má tlustší stonek, kratší internody a dokáže dorůst většívelikostí a to i v jungli. Navíc se narozdíl od minimy fenestruje nahodile a bez pravidel, Také je více olistněná a tak trochu divočejší :). Vypěstujte si ji od miminka - řízek k zakořenění.

Doporučujeme zakoupit slušivou opěru na šplhání KLIK ZDE :).

(Na rostlinky v kategorii "Dej mi řízek" nedáváme žádnou záruku. Řízkování je vždy risk a loterie. Řízkování není pro začátečníky a výsledek je nejistý.  Nám se to také vždy nepovede. Je o ně ale velký zájem a když je nenabízíme, zákazníci o ně píšou denně a chtějí pro sebe výjimku, chceme jim vyhovět a proto je v eshopu vždy najdete. Doporučujeme tedy objednávat řízky jen v případě, že s řízkováním máte zkušenosti a víte, jak nejlépe zakořenit sukulent a jak aroid a chcete podstoupit toto riziko. K řízkům i všem našim vlastním výpěstkům dodáváme rostlinolékařské pasy (máme tedy oprávnění k jejich vydávání).)

Detailní informace

Detailní popis produktu

OBECNÉ DOPORUČENÍ PRO VÝCHOVU RAPHIDOPHORY.

Raphidophora tetrasperma/Monstera minima Přestože to není Monstera, lidé ji pod tímto názvem znají a oslovují.

Jak se starat o tuhle dámu?

SVĚTLO: Při malém osvětlení rostou menší lístky, nejlépe se jí daří na světlém místě blízko okna.

ZÁLIVKA: Substrát by měl mezi zálivkou vyschnout a rozhodně není dobré, aby žila v blátě. Vydrží raději dny sucha než přemokřený domov. Zalévejte střídmě.

VLHKOST VZDUCHU: Peru není náročná na vlhký vzduch, ale jako správná, tropická rostlina sem tam rosení určitě ocení.

TEPLOTA: Mezi 18°C až 30°C. Neměla by klesnout pod 15°C.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz