Sukulenty a kaktusy
Značky

Doslova gepardní rostlinka s nádhernými a netradičními listy, navíc s častým květenstvím Vám doma nesmí chybět. Péče o ni je nenáročná a zvládne ji i začátečník. Její dlouhé...

Půvabná rostlinka s častým květenstvím velmi dekorativními květy Vám doma nesmí chybět. Péče o ni je nenáročná a zvládne ji i začátečník. Její dlouhé šlahouny nádherně přesahují...

Nádherný druh Svícníku - Silver Glory. Oproti klasickému má lístky šedo stříbrné barvy bez kresby. Květináč 6 cm průměr.

Raritnější Svícník se speciálním typem listů, působí, jako malé šipky. Nádherná, rozrostlá rostlina. Květináč 14 cm průměr.

Půvabná, panašovaná Dischidia s drobnými lístky ve tvaru mini penízků. Sluší každému květináči. Jedna z nejnádhernějších pokojovek. Průměr 11 cm.

Půvabná, panašovaná Dischidia s drobnými lístky ve tvaru srdíček. Sluší každému květináči. Jedna z nejnádhernějších pokojovek. Průměr 9 cm.

Roztomilý sukulent, nenáročná super pokojovka s krásným listy, které mají při správném světle červené konce, květináč průměr 7 cm. Produkuje krásné, růžové květy.

Velmi vzácná, panašovaná varieta nenáročného, oblíbeného kaktusu. Místo čistě zelené barvy hraje růžovou, červenou i oranžovou. Sběratelský kousek. Průměr květináčku 6 cm.

Nevšední a velmi zajímavá, sukulentní pokojovka z Afriky, která byla dobře známá již našim babičkám pro svou nenáročnost, zajímavé zbarvení a roztomilé květenství. Květináč 6 cm...

Nádherný sukulent. Skvěle se hodí na tvarování bonsaje. Často se rozvětvuje a je nenáročný. Průměr květináče 27 cm.

Populární, korálkový Starček s jedinečnými lístky. Oblíbený sukulent, v zimě potřebuje chlad a minimum zálivky, přes léto plné světlo a častější zálivku. Jako dekorace je...
OBECNÉ DOPORUČENÍ PRO VÝCHOVU SUKULENTU.
Sukulentíci – Neodolatelní roztomilouši, co přicházejí ve všech tvarech a barvách a jen těžko se jim odolává.
Jak se starat o Váš nový sukulent, aby Vám vydržel dlouhé roky?
SVĚTLO: Stěžejní. Je potřeba najít co nejsvětlejší místo v bytě. Sukulenty potřebují několik hodin intenzivního světla denně.
ZÁLIVKA: Zalévat ano, ale jak kdy a ne jen tak! Ideální je metoda „soak and dry“. Pořádně propláchnout ve dřezu, nechat vyschnout a dát zpět na místo. Určitě ne ale denně, bohatě postačí jednou za dva týdny. Důležitý je dobrý odtok v květináči a kvalitní substrát, nemohou žít v blátě. V zimě zálivku výrazně omezíme, či zcela vypustíme a zalejeme znovu až na jaře.
VLHKOST VZDUCHU: Nepotřebují vlhký vzduch a nemají rádi rosení.
TEPLOTA: V zimě ideálně okolo 10 st. bez zálivky.