Sukulenty a kaktusy
Značky
Zajímavý sukulent - liána s nadzemním kaudexem, původně z JAR. Skvělá šplhavka, co se ráda ovíjí. Zasazena v terakotě. Průměr květináče 15 cm.
Vzácnější kulitvar známého Zamioculcasu s menším vzrůstem a nahuštěnějšími listy až od poloviny stonku. Velmi zajímavý Trpaslíček s robustními lístky. Průměr květináčku 7 cm.
Velmi zajímavá Echeverie, raritní odrůda se zvláštně rostoucími listy jako trumpety a krásné růžové barvy. Průměr květináčku 8 cm.
Velmi originální a zajímavá Crassula - Tlustice s pyramidovým vzhledem. Průměr květináče 6 cm.
Oblíbený sukulent - Živé kamínky, 9 cm květináč plný kamenů viz foto. Výběr, barvy - náhodné, podle toho, co máme skladem. Nejnáročnější a zároveň ten nejjednoduší sukulent na...
Nádherný kultivar Aloe s přezdívkou "Sněhová vločka". Zajímavá barva a naprostá nenáročnost z něj dělají oblíbený sukulent pro každého :). Průměr květináče 11 cm.
Nádherná rostlina z řad oblíbených Svícníků, velmi často květe zajímavými květy, které mají vzhled padáků, podle nich má také přezdívku:). Nenáročná a rychle rostoucí lijána Vám...
Hrdá členka rodiny Bromeliaceae, roztomilá hvězdička, nenáročná na pěstování.
Nádherně rostoucí sukulent z arabského poloostrova, který zaujme úchvatnými květy různých barev. Se svým tlustým kmenem se dá pěstovat také jako bonsaj. Velmi oblíbená a...
Vzácnější, méně častá Hoya retusa, baby rostlinka. Nádherně kvetoucí a zajámavá Voskovka s nevšedními, střapatými listy. Průměr květináče 7 cm.
Nádherně rostoucí sukulent z arabského poloostrova, který zaujme úchvatnými květy různých barev. Se svým tlustým kmenem se dá pěstovat také jako bonsaj. Velmi oblíbená a...
Raritní, světlá Euphorbia, která kvete roztomilými, žlutými kvítky. Průměr květináče 7 cm.
OBECNÉ DOPORUČENÍ PRO VÝCHOVU SUKULENTU.
Sukulentíci – Neodolatelní roztomilouši, co přicházejí ve všech tvarech a barvách a jen těžko se jim odolává.
Jak se starat o Váš nový sukulent, aby Vám vydržel dlouhé roky?
SVĚTLO: Stěžejní. Je potřeba najít co nejsvětlejší místo v bytě. Sukulenty potřebují několik hodin intenzivního světla denně.
ZÁLIVKA: Zalévat ano, ale jak kdy a ne jen tak! Ideální je metoda „soak and dry“. Pořádně propláchnout ve dřezu, nechat vyschnout a dát zpět na místo. Určitě ne ale denně, bohatě postačí jednou za dva týdny. Důležitý je dobrý odtok v květináči a kvalitní substrát, nemohou žít v blátě. V zimě zálivku výrazně omezíme, či zcela vypustíme a zalejeme znovu až na jaře.
VLHKOST VZDUCHU: Nepotřebují vlhký vzduch a nemají rádi rosení.
TEPLOTA: V zimě ideálně okolo 10 st. bez zálivky.