Philodendron "Green dragon/Nadja" řízek k zakořenění

Kód: 5220
199 Kč
Skladem

Listy tohoto Philodendron vypadají jako koňská hlava. Velmi atrkativní a zajímavý tvar listů z něho dělá oblíbený aroid, který je hůře k sehnání.

Řízek - list s kolínkem, k zakořenění a vypěstování nové rostlinky.

Doporučujeme dokoupit naši bio rostoucí oporu na šplhání zde :). Rostlinka potom roste rychleji a má větší a výraznější listy.

Upozornění: Na tomto Philodendronu se často vyskytují žluté tečky. Jde o EFN (Extrafloral nectaries). Původně mini cukrové kapičky, co Philodendron produkuje, aby nalákal na listy mravence, kteří ho následně ochrání před škůdci nebo kapičky smyje déšť. To se ale děje v přírodě. V bytě to dopadá tak, že kapičky cukru, které se nahromadí, nikdo nesní a oni časem propálí list (pokud je včas neumyjete) a zanechají malé, žluté tečky. Je to naprosto v pořádku a přirozené, u philodendronů extra časté.

Pozor! Na rostlinky v kategorii "Dej mi řízek" nedáváme žádnou záruku. Řízkování je vždy risk a výsledek je nejistý a velmi záleží na zkušenostech. Doporučujeme tedy objednávat řízky jen v případě, že s řízkováním máte zkušenosti a víte, jak nejlépe zakořenit sukulent a jak aroid. Pokud potřebujete poradit, neváhejte napsat email na info@kytkasem.cz a rádi doporučíme správný postup nebo také na prodejně v Praze. Ideální je (na většinu řízků) průhledný box plný vlhkého perlitu či sphagnum moss nebo kokosových chipsů a nad boxem led lampička plus dostatek tepla. K řízkům i všem našim vlastním výpěstkům dodáváme rostlinolékařské pasy (máme tedy oprávnění k jejich vydávání).)

1) Většinu řízků (kromě kaktusů a sukulentů) zakořeňujte ve sklenici s vodou. Vodu vyměňujte jednou za pár dní. Kořínky rychleji rostou v teple, světla moc nepotřebují. Růst kořenů podporuje hnojivový prostředek Lignohumát (lze u nás objednat KLIK ZDE ), stačí kapka do sklenice vody, jen mírně zabarvený roztok (více by uškodilo) a růst kořínků se viditelně zrychluje. 

2) Do hlíny přesazujeme až když má rostlinka větší kořenový systém a ze začátku udržujeme substrát vlhky - kořeny jsou zvyklé růst ve vodě.  Časem zálivku omezíme.

3) V případě Monster stačí, aby byly ve vodě jen vzdušné kořeny - z nich porostou kořínky, které budou umět přijímat živiny. 

4) U žádných řízků do vody nedáváme listy - před ponořením do vody část stonku, která bude ve vodě očistíme od listů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

OBECNÉ DOPORUČENÍ PRO VÝCHOVU PHILODENDRONU.

SVĚTLO: Většina philodendronů zvládne i horší světelné podmínky. Jako každá, živá rostlina ale prosperuje nejlépe při dostatku rozptýleného světla.

ZÁLIVKA: Střídmá, podle světelných podmínek a vegetačního období.

VLHKOST VZDUCHU: Většina není náročná na vlhký vzduch, raritnější, druhy ale doporučujeme pěstovat při vyšší vlhkosti.

TEPLOTA: Neměla by klesnout pod 15°C.

HNOJENÍ: Ve vegetačním období hnojte každé dva týdny hnojivem pro pokojovky. Pokud v zimě přisvěcujete, hnojte celoročně. Hnojení střídejte s lignohumátem.

TIPY A NAŠE POZNATKY ♥ :

  • Pro zdravý, rychlý a hezký růst je nezbytná opora pro šplhání a zapouštění vzdušných kořenů. Doporučujeme naše rašeliníkové bio tyče, které se dají nastavovat spolu s růtem rostliny. Ke koupi zde.
  • Dobře se množí stonkovými řízky s kolínkem. Většina lehce zakoření ve sklenici s vodou.
  • Potřebují vzdušný, kvalitní substrát.
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz