Tradescantia quadricola "řízek k zakořenění"

Kód: 4833
89 Kč
Skladem

Řízek k zakořenění a vypěstování této nádherné, barevné Voděnky.

INFORMACE KE KATEGORII "DEJ MI ŘÍZEK"

 

Na řízky nedáváme záruku a doporučujeme nakupovat je jen zkušenějším pěstitelům. Ani tak se ale vždy nemusí zakořenění rostlinky podařit.

TIPY:

1) Většinu řízků (kromě kaktusů a sukulentů) zakořeňujte ve sklenici s vodou. Vodu vyměňujte jednou za pár dní. Kořínky rychleji rostou v teple, světla moc nepotřebují. Růst kořenů podporuje hnojivový prostředek Lignohumát (lze u nás objednat KLIK ZDE ), stačí kapka do sklenice vody, jen mírně zabarvený roztok (více by uškodilo) a růst kořínků se viditelně zrychluje. 

2) Do hlíny přesazujeme až když má rostlinka větší kořenový systém a ze začátku udržujeme substrát vlhky - kořeny jsou zvyklé růst ve vodě.  Časem zálivku omezíme.

3) V případě Monster stačí, aby byly ve vodě jen vzdušné kořeny - z nich porostou kořínky, které budou umět přijímat živiny. 

4) U žádných řízků do vody nedáváme listy - před ponořením do vody část stonku, která bude ve vodě očistíme od listů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nenáročné a úchvatné Voděnky, které můžete pěstovat místo záclon :)

Udělejte si svoje vlastní mixy a kombinace z našich řízků Voděnek v různých barvách...

OBECNÉ DOPORUČENÍ PRO VÝCHOVU VODĚNKY.

Tradescantie – Jsou to velmi oblíbené rostliny s obrovskou škálou barev, většina druhů pochází z Mexika. Je radost je pěstovat, když víte, jak na to :).

Jak se starat o Vaši novou Voděnku, aby Vám vydržela dlouhé roky?

SVĚTLO: Dopřejte Voděnce dostatek světla a odmění se Vám nádherným vzhledem. Hlavně ty panašované. V létě je ráda venku, jen ji chraňte před přímým sluncem.

ZÁLIVKA: Velmi záleží na teplotě a světle. V létě venku nebo i doma na světlém místě, je potřeba vydatná zálivka, ideálně do podmisky a kvalitní, provzdušněný substrát, třeba tento náš :). V zimě dokáže přezimovat i při 10 st. a v tom případě je zálivka minimální. 

VLHKOST VZDUCHU: Má ráda vyšší vlhkost vzduchu.

TEPLOTA: Pokojová je v pořádku po celý rok. Dokáže ale přezimovat společně se sukulenty na světlém, chladném místě okolo 10 st v suchu. Osobně nám přijde, že to mají rádi a daří se jim lépe, na jaře mají potom hezčí listy a celkově je to pro ně prospěšné a častěji kvetou.

ZAJÍMAVOSTI/TIPY: Nemají rádi zálivku na listech. Lepší je zalévat do podmisky nebo alespoň rovnou do hlíny. Ráda žije vedle zvlhčovače vzduchu :). Velmi lehce koření z řízků. Pokud ztrácí variegaci, umístěte ji na světlejší místo a odstříhejte méně panašované části.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz