Philodendron gloriosum "řízek k zakořenění"

Kód: 5487
399 Kč
Skladem

Vzácný, překrásný druh Philodendronu, sběratelský kousek, který se pyšní obrovským listy sytě zelené barvy a zajímavé struktury. Řízek k zakořenění a vypěstování nové rostlinky. POZOR. Před koupí berte na vědomí, že tento druh má velmi citlivé a křehké listy. Flíčky, stopy a trhlinky jsou u něj normální a nedá se jim předejít.

INFORMACE KE KATEGORII "DEJ MI ŘÍZEK"

 

Na řízky nedáváme záruku a doporučujeme nakupovat je jen zkušenějším pěstitelům. Ani tak se ale vždy nemusí zakořenění rostlinky podařit.

TIPY:

1) Většinu řízků (kromě kaktusů a sukulentů) zakořeňujte ve sklenici s vodou. Vodu vyměňujte jednou za pár dní. Kořínky rychleji rostou v teple, světla moc nepotřebují. Růst kořenů podporuje hnojivový prostředek Lignohumát (lze u nás objednat KLIK ZDE ), stačí kapka do sklenice vody, jen mírně zabarvený roztok (více by uškodilo) a růst kořínků se viditelně zrychluje. 

2) Do hlíny přesazujeme až když má rostlinka větší kořenový systém a ze začátku udržujeme substrát vlhky - kořeny jsou zvyklé růst ve vodě.  Časem zálivku omezíme.

3) V případě Monster stačí, aby byly ve vodě jen vzdušné kořeny - z nich porostou kořínky, které budou umět přijímat živiny. 

4) U žádných řízků do vody nedáváme listy - před ponořením do vody část stonku, která bude ve vodě očistíme od listů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

OBECNÉ DOPORUČENÍ PRO VÝCHOVU PHILODENDRONU.

Philodendron  Oblíbenci z čeledě áronovitých, kdo by jim odolal? A kdo žádného doma nemá? Nepřeberné množství, barvy, tvary i velikosti z nich činí jednoho z nejpopulárnějších rodů mezi pokojovkami.

Jak se starat o Vašeho nového, zeleného miláčka, aby Vás hned neopustil?

SVĚTLO: Zvládne toho hodně, i méně světla, jsou to držáci, ale nejkrásnější bude na místě s dostatkem rozptýleného světla.

ZÁLIVKA: Substrát by měl mezi zálivkou vyschnout a rozhodně není dobré, aby žil v blátě. Vydrží raději dny sucha než přemokřený domov. Zalévejte střídmě a až po proschnutí. Pokud máte zalévací tik, dejte ho raději do terakoty, která za Vás přebytek vody odebere:).

VLHKOST VZDUCHU: Philodendron není vyloženě náročný na vlhký vzduch, ale jako správný, tropický elegán sem tam rosení určitě ocení.

TEPLOTA: Mezi 18°C až 30°C. Neměla by klesnout pod 15°C.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz