Peperomia prostrata "Želvičky" řízek

Kód: 588
89 Kč
Skladem

Oblíbené želvičky alias String of turtles - řízek k zakořenění a vypěstování nové rostlinky. K této rostlince velmi doporučujeme zakoupit slušivé bublinky ke šplhání a prorůstání ZDE :). Vyrobeno z bio plastu.

 Na rostlinky v kategorii "Dej mi řízek" nedáváme žádnou záruku. Řízkování je vždy risk a loterie. Řízkování není pro začátečníky a výsledek je nejistý.  Nám se to také vždy nepovede. Je o ně ale velký zájem a když je nenabízíme, zákazníci o ně píšou denně a chtějí pro sebe výjimku, chceme jim vyhovět a proto je v eshopu vždy najdete. Doporučujeme tedy objednávat řízky jen v případě, že s řízkováním máte zkušenosti a víte, jak nejlépe zakořenit sukulent a jak aroid a chcete podstoupit toto riziko. Samozřejmě v případě potřeby se na nás obraťte a rádi poradíme. Povětšinou jsou ale řízky již zakořeněné od nás, snažíme se o to. Není to však na 100%, někdy stříháme až po Vaší objednávce. Vše záleží na skladu a co u nás již stihlo zakořenit :). K řízkům i všem našim vlastním výpěstkům dodáváme rostlinolékařské pasy (máme tedy oprávnění k jejich vydávání).

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

OBECNÉ DOPORUČENÍ PRO VÝCHOVU PEPEROMIE prostraty.

Peperomia prostrata  – Nádherná peperomie s lístky jako maličké želvičky.

SVĚTLO: Želvičkám se dobře daří na velmi světlém místě, ideálně na okně.

ZÁLIVKA: Zálivka střídmá a dobře propustný substrát, ideálně pro sukulenty. V zimě zalévat minimálně.

VLHKOST VZDUCHU: Má ráda vyšší vlhkost vzduchu.

TEPLOTA: Ideál 18°C až 30°C. V zimě snese i zazimování při nižších teplotách bez zálivky.

 

JAK ZAKOŘENIT ŘÍZEK?

Ideální je zapíchat řízky do vlhkého písku nebo substrátu pro kaktusy a sukulenty. Dát na světlé a teplé místo a přikrýt buď zavařovací sklenicí nebo průhledným Zip sáčkem, či jakkoliv improvizovat skleník, aby si rostlinka vytvořila vlastní klima a rychleji zakořenila.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz