Monstera peru / karstenianum "řízek k zakořenění"

Kód: 1611
99 Kč
Skladem

Vzácná Monstera Karstenianum/Peru, řízek - lístek s kolínkem  - k zakořenění. Doporučujeme zakoupit slušivou opěru na šplhání KLIK ZDE :).

 

(Na rostlinky v kategorii "Dej mi řízek" nedáváme žádnou záruku. Řízkování je vždy risk a loterie. Řízkování není pro začátečníky a výsledek je nejistý.  Nám se to také vždy nepovede. Je o ně ale velký zájem a když je nenabízíme, zákazníci o ně píšou denně a chtějí pro sebe výjimku, chceme jim vyhovět a proto je v eshopu vždy najdete. Doporučujeme tedy objednávat řízky jen v případě, že s řízkováním máte zkušenosti a víte, jak nejlépe zakořenit sukulent a jak aroid a chcete podstoupit toto riziko. K řízkům i všem našim vlastním výpěstkům dodáváme rostlinolékařské pasy (máme tedy oprávnění k jejich vydávání).)

Detailní informace

Detailní popis produktu

OBECNÉ DOPORUČENÍ PRO VÝCHOVU MONSTERY.

Monstera karstenianum/ Monstera sp. Peru/ Epipremnum "Marble planet"Je známá pod více názvy, ale vždy jde o tuto rychle rostoucí liánu s nádhernými listy. Méně známá, než její kamarádky delciciosa a monkey, ale o to zajímavější.

Jak se starat o tuhle „mysteriozní“ dámu?

SVĚTLO: Odolná a statečná, vydrží i méně světla, ale nejlépe se ji bude dařit u severně směřujícího okna.

ZÁLIVKA: Substrát by měl mezi zálivkou vyschnout a rozhodně není dobré, aby žila v blátě. Vydrží raději dny sucha než přemokřený domov. Zalévejte střídmě.

VLHKOST VZDUCHU: Peru není náročná na vlhký vzduch, ale jako správná, tropická rostlina sem tam rosení určitě ocení.

TEPLOTA: Mezi 18°C až 30°C. Neměla by klesnout pod 15°C.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz