Marantha "Lemon lime"

Kód: 9463
399 Kč
Skladem

Vzácné zbarvení u oblíbené pokojovky je prostě vždy zajímavost a "must have". U Maranthy "Lemon Lime" to není žádná výjimka a tuhle okouzlující krásku můžeme vřele doporučit všem milovníkům a sběračům klasik i raritnějších pokojovek. Nádherný vzor na listech podtrhují různé odstíny zelené. Navíc je nenáročná a hodí se krásně ke svým sestřičkám, se kterými tvoří nerozlučnou partu!  Průměr květináče 12 cm, výška cca 20 cm. Doporučujeme zakoupit slušivou opěru na šplhání KLIK ZDE :).

Detailní informace

Detailní popis produktu

OBECNÉ DOPORUČENÍ PRO VÝCHOVU MARANTHY.

SVĚTLO: Marantha nesnese přímé slunce na jižní straně, ale zároveň potřebuje velké množství rozptýleného světla. Mladé rostlinky a řízky potřebují světla více než starší, odolné rostliny.

ZÁLIVKA: Substrát vyhovuje vlhký, zvládne i mírné proschnutí. V zimě zalévat o poznání méně, pokud nepřisvěcujete a máte rostlinu v chladnější místnosti.

VLHKOST VZDUCHU: Má ráda vyšší vzdušnou vlhkost a vždy se ji daří lépe. Není ale vyloženě náročná a bude odolávat i při menší vlhkosti.

TEPLOTA: Neměla by klesnout pod 15°C.

HNOJENÍ: Ve vegetačním období hnojte každé dva týdny hnojivem pro pokojovky. Pokud v zimě přisvěcujete, hnojte celoročně. Hnojení střídejte s lignohumátem.

TIPY A NAŠE POZNATKY ♥ :

  • Maranthy jsou méně náročné rostliny z kategorie "Prayer Plants" a vydrží i Vaše občasné zapomenutí.
  • Dobře se množí stonkovými řízky s kolínkem.
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz