Jewel orchid "Macodes petola"

Kód: 5835
499 Kč
Skladem

Úchvatný rod Orchidejí z deštných pralesů. Je spousta druhů Macodes petola a liší se převážné barvou listů a barvou žilkování, které je doopravdy ozdobou jejich vzhledu. Zlaté a stříbrné, až svítivé vlásečnice vedou po listech a vytvářejí neskutečnou podívanou. Navíc není toxická pro nás ani zvířata. Průměr květináče 6 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

"Jewel orchids". Opravdové drahokamy z říše rostlin. Jewel orchid je běžné pojmenování pro vícero druhů orchidejí, které jsou pěstovány hlavně pro barvu a vzory na listech spíše než pro květenství. Jde primárně o orchideje z rodů Ludisia, Goodyera, Anoectochilus, Dossinia a Macodes. Všechny jsou zařazeny pod Goodyerinae subtribe. Jewel orchids jsou hlavně známé pro svoje úchvatné, zářivé žilkování na listech.

SVĚTLO: Těmto orchidejím se nejlépe daří při dostatku rozptýleného světla. Krásně roste i pod umělými světly.

ZÁLIVKA: Mimo zimu by neměla nikdy vyschnout. Nezapomínat, že je původem z pralesa. Důležitý je kvalitní substrát.

VLHKOST VZDUCHU: Jako tropické, pralesní rostliny, zvyklé nejvíce růst v období teplé, dešťové sezony, potřebují Jewel orchids vysokou vzdušnou vlhkost. Nerosit na listy, postavit na misku s mokrými oblázky například ZDE. Miluje i skleníky, ve kterých je dodáváme.

TEPLOTA: mají rádi vyšší teplotu okolo 25 st.

TIPY A NAŠE POZNATKY ♥ :

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz