Black Friday slevy! Použij kod "blackfriday" v prvním kroku košíku a dostaneš slevu 20% na řízky a řízek Epipremnum Baltic Blue zdarma! :)

Jewel orchid "Goodyera Dailusannensis"

Kód: 11939
599 Kč
Vyprodáno, nastavte si “hlídat”
Položka byla vyprodána…

Velmi raritní, zelený druh oblíbené Jewel orchid. Průměr květináče 6 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

"Jewel orchids". Opravdové drahokamy z říše rostlin. Jewel orchid je běžné pojmenování pro vícero druhů orchidejí, které jsou pěstovány hlavně pro barvu a vzory na listech spíše než pro květenství. Jde primárně o orchideje z rodů Ludisia, Goodyera, Anoectochilus, Dossinia a Macodes. Všechny jsou zařazeny pod Goodyerinae subtribe.  Jewel orchids jsou hlavně známé pro svoje úchvatné, zářivé žilkování na listech.

SVĚTLO: Těmto orchidejím se nejlépe daří při dostatku rozptýleného světla. Krásně roste i pod umělými světly.

ZÁLIVKA: Mimo zimu by neměla nikdy vyschnout. Nezapomínat, že je původem z pralesa. Důležitý je kvalitní substrát. 

VLHKOST VZDUCHU: Jako tropické, pralesní rostliny, zvyklé nejvíce růst v období teplé, dešťové sezony, potřebují Jewel orchids vysokou vzdušnou vlhkost. Nerosit na listy, postavit na misku s mokrými oblázky například ZDE. Miluje i skleníky, ve kterých ji dodáváme.

TEPLOTA: mají rádi vyšší teplotu okolo 25 st.

ZAJÍMAVOSTI/TIPY: V Indonésii se říká, že Macodes pochází ze zbytků šatů krásné bohyně, co na zemi roznášela radost. Místní umělci si džus z Macodes listů vtírají do očí, aby byli políbení můzou.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz