Calathea pinstripe "Ornata"

Kód: 3750
Opět doskladněno
269 Kč
Skladem

Nádherná, tmavá Calathea s růžovými proužky a přezdívkou "Pink kiss" je jeden z nejkrásnějších kultivarů. Nejvíce ji sluší pastelově růžový květináč. Výska okolo 20 cm, průměr květináče 7 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Atraktivní, oblíbené pokojovky, nepřeberné množství druhů, nádherně vzorované listy.

Miluje rosení a vlhko, nepotřebuje příliš světla.

OBECNÉ DOPORUČENÍ NA VÝCHOVU CALATHEY.

Calathea – příbuzná Maranthy, která se také ráda a denně modlí.

Ne, nepřeskočilo nám. Calathea stejně jako rostliny Maranthy mají přezdívku „Prayer plant“ a to díky denním pohybům, zvaným „nyctinasty“. Nyctinasty je cirkadiánní, rytmický, nastický pohyb vyšších rostlin v reakci na nástup temnoty nebo „spaní“ rostliny. Má to co dočinění s tlakem vody v rostlině a maximalizováním absorbování světla v průbehu dně, jak slunce postupuje.

Jak se starat o tuhle maličko „hysterickou“ dámu?

SVĚTLO: Nejlépe se jí daří na středně světlém místě, kde přímo nesvítí slunce, ale je tam dostatek světla. Přežívá úspěšně i na tmavším místě.

ZÁLIVKA: Samozřejmě velmi záleží od světelných podmínek. Vesměs je ale nejlepší udržovat substrát mírně vlhký a nenechat úplně proschnout. Hlavně pokud bude na velmi světlém místě.

VLHKOST VZDUCHU: Ideálně velmi vysoká, bude se jí dařit lépe. Postavit ji vedle zvlhčovače vzduchu, dát ji do podmisky vhlké oblázky atd. je úplně ideální.

TEPLOTA: Mezi 18°C až 30°C. Neměla by klesnout pod 15°C.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz