Calathea "Misto"

Kód: 5880
499 Kč
Vyprodáno, nastavte si “hlídat”
Položka byla vyprodána…

Další zajímavá Calathea opět s jiným vzorem na listech :). Škála barev, tvarů a vzorů listů těchto Modlivek je opravdu široká. Nechybí Vám Calathea Misto ve sbírce? Průměr květináče 12 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Atraktivní, oblíbené pokojovky, nepřeberné množství druhů, nádherně vzorované listy.

Miluje rosení a vlhko, nepotřebuje příliš světla.

OBECNÉ DOPORUČENÍ NA VÝCHOVU CALATHEY.

Calathea stejně jako rostliny Maranthy mají přezdívku „Prayer plant“ a to díky denním pohybům, zvaným „nyctinasty“. Nyctinasty je cirkadiánní, rytmický, nastický pohyb vyšších rostlin v reakci na nástup temnoty nebo „spaní“ rostliny. Má to co dočinění s tlakem vody v rostlině a maximalizováním absorbování světla v průběhu dne, jak slunce postupuje.

SVĚTLO: Nejlépe se jí daří na středně světlém místě, kde přímo nesvítí slunce, ale je tam dostatek světla. Přežívá úspěšně i na tmavším místě.

ZÁLIVKA: Samozřejmě velmi záleží od světelných podmínek. Vesměs je ale nejlepší udržovat substrát mírně vlhký a nenechat úplně proschnout. Hlavně pokud bude na velmi světlém místě.

VLHKOST VZDUCHU: Ideálně velmi vysoká, bude se jí dařit lépe. Postavit ji vedle zvlhčovače vzduchu, dát ji do podmisky vhlké oblázky atd. je úplně ideální.

TEPLOTA: Mezi 18°C až 30°C. Neměla by klesnout pod 15°C.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz