POZOR. NEDĚLE 3.3.2024 Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ ZAVŘENO NA PRODEJNĚ V IRSKÉ!

Caladium "White Queen"

Kód: 4731
Opět doskladněno Doporučujeme
499 Kč
Vyprodáno, nastavte si “hlídat”
Položka byla vyprodána…

Překrásné Caladium nádherných barev. Okouzlující listy. Průměr květináče 11 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

OBECNÉ DOPORUČENÍ PRO VÝCHOVU CALADIA.

SVĚTLO: Caladium má rádo světlé až polostiné stanoviště, nesnese přímé slunce.

ZÁLIVKA: Od prvního lístku zjara zálivka bohatší, nenechat vyschnout zcela půdu, ale nepřemokřit. Ve vegetačním období také pravidelné hnojení. V září zálivku začínáme omezovat a přes zimu, po stažení hlíz, již vynecháme.

VLHKOST VZDUCHU: Jako tropické, pralesní rostliny, zvyklé nejvíce růst v období teplé, dešťové sezony, potřebují Caladia vysokou vzdušnou vlhkost. Nerosit na listy, postavit na misku s mokrými oblázky například ZDE.

TEPLOTA: Pokojová ve vegetačním období je v pořádku. Na podzim, když začnou listy hnědnout a opadají, přesuneme zaschlé, očistěné a vysušené hlízy ze země do suchého stanoviště (třeba papírová krabice), s teplotou okolo 18 st. a čekáme zase do jara, až se rostlinka probudí.

HNOJENÍ: Ve vegetačním období hnojte každé dva týdny hnojivem pro pokojovky. Pokud v zimě přisvěcujete, hnojte celoročně. Hnojení střídejte s lignohumátem.

TIPY A NAŠE POZNATKY ♥ :

  • Caladium nás těší svou nádhernou od cca března do října, kdy má vegetační období. Přes zimu však spí a je potřeba respektovat podmínky, které vyžaduje, aby nás a jaře zase odměnilo prvními lístky.
  • Je normální když si v zimním období udržuje malý počet listů.
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz