Aglaonema mix "řízek k zakořenění"

Kód: 9141
149 Kč
Skladem

Náhodný druh Aglaonemy (skladových zásob). Řízek k zakořenění a vypěstování nové rostlinky. Těmto pokojovkám nevadí také zůstat ve vodě dlouhodbě. Vyhovuje jim to.

Pozor! Na rostlinky v kategorii "Dej mi řízek" nedáváme žádnou záruku. Řízkování je vždy risk a výsledek je nejistý a velmi záleží na zkušenostech. Doporučujeme tedy objednávat řízky jen v případě, že s řízkováním máte zkušenosti a víte, jak nejlépe zakořenit sukulent a jak aroid. Pokud potřebujete poradit, neváhejte napsat email na info@kytkasem.cz a rádi doporučíme správný postup nebo také na prodejně v Praze. Ideální je (na většinu řízků) průhledný box plný vlhkého perlitu či sphagnum moss nebo kokosových chipsů a nad boxem led lampička plus dostatek tepla. K řízkům i všem našim vlastním výpěstkům dodáváme rostlinolékařské pasy (máme tedy oprávnění k jejich vydávání).)

Detailní informace

Detailní popis produktu

OBECNÉ DOPORUČENÍ PRO VÝCHOVU AGLAONEMY.

SVĚTLO: Celkově nenáročné rostliny, hlavně tmavší variety, nemají velké nároky na světlo. Mladé rostlinky a řízky, světlé variety atd potřebují světla více než starší, odolné, zelené rostliny.

ZÁLIVKA: Substrát vyhovuje mírně vlhký, můžete i nechat proschnout, vydrží hodně. V zimě zalévat o poznání méně, pokud nepřisvěcujete a máte rostlinu v chladnější místnosti.

VLHKOST VZDUCHU: Není náročná na vlhkost vzduchu.

TEPLOTA: Neměla by klesnout pod 15°C.

HNOJENÍ: Ve vegetačním období hnojte každé dva týdny hnojivem pro pokojovky. Pokud v zimě přisvěcujete, hnojte celoročně. Hnojení střídejte s lignohumátem.

TIPY A NAŠE POZNATKY ♥ :

  • Jsou to skvělé, nenáročné rostliny s obrovským zástupem kultivarů.
  • Lehce se množí oddělováním nových odnoží i řízkováním. Řízkům se nejvíce daří ve vlhkém perlitu.
  • Žloutnutí spodních listů je normální a patří k růstu rostliny, stačí jen odstranit.
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz