Lithops - "Živý kamínek" XXL

Kód: 6039
169 Kč
Skladem

Živý kamínek, již starší, ve větší velikosti. Barva i druh náhodný. Průměr květináče 6 cm. Nejnáročnější a zároveň ten nejjednodušší sukulent na péči. Vyžadují totiž minimum intervence a potřebují svatý klid od Vaší péče, zde opravdu platí, že méně je více. Dokáží si uchovat vodu do zásoby neuvěřitelně dlouho a to díky prostředí, ze kterého pocházejí. Některé rostlinky nezažijí déšť roky a musí si vystačit s občasnou mlhou nebo rosou párkrát za rok.

Detailní informace

Detailní popis produktu

OBECNÉ DOPORUČENÍ PRO VÝCHOVU ŽIVÉHO KAMÍNKU.

Lithops – Neodolatelní roztomilouši z Jižní Afriky, kteří Vás potěší jemným bílým či žlutým kvítkem.

Jak se starat o Váš nový sukulent, aby Vám vydržel dlouhé roky?

SVĚTLO: Stěžejní ve vegetačním období. Po zimě hned jak uvidíte vykukovat novou rostlinku, přendejte na světlo a začněte s mírnou zálivkou.

ZÁLIVKA: Ve vegetačním období - jaro až podzim - zaléváme pravidelně, ale s mírou. Na přelomu září/října ukončím zálivku a necháme v suchu až do jara. V této době probíhá "svlékání" a utváří se v nich nová rostlina, která vykoukne na jaře.

VLHKOST VZDUCHU: Nepotřebují vlhký vzduch a nemají rádi rosení.

TEPLOTA: V zimě ideálně potřebují chlad. Zvládnou i teploty okolo 5 stupňů. Světlo v té době není důležité. V létě ocení sem tam přísun čistého vzduchu, provětrání. Letnění pouze při úplném ochránění před deštěm.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz